Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně M4A1 RAS od Aimtop

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Upgrade
6. ZávěrBaterie, nabíječka, střelivo:

- Ke zbrani nedostanete baterii ani nabíječku.
- Doporučuji koupit lipol 7,4V 1200mAh 20C Li-Pol [LKT]. Podmínkou je odšroubování plastového stínění v dolní části předpažbí. K ní musíte dokoupit nabíječku určenou pro Li-Pol akumulátory pro nenáročného uživatele stačí Nabíječ M101, který umí balancovat články a detekuje nabitou baterii, takže není zapotřebí hlídat čas nabíjení. Tuto baterii nabije za cca 2 hodiny. Důrazně doporučuji přečíst instrukce pro bezpečné používání lipol akumulátorů.
- V případě použití klasických ni-xx akumulátoru musí být řešeno externě. Například boxem na akumulátor PEQ2. Tam doporučuji co největší akumulátor 9.6V. Nabíječku MW6168 pro Ni-Cd a Ni-Mh akupacky, která umí články inteligentně vybíjet, nabíjet a ukončit nabíjení za cenu kolem 400Kč (říjen 2010).
- Nabíječku lze koupit v Tipě nebo v GM elektonic. Určitě ji lze sehnat i v mnoha jiných obchodech, tyto jako příklad stačí. Použijte redukci z velkého konektoru nebo přepájejte konektor na nabíječce. !!!POZOR velký a malý konektor mají přehozené polarity
- Doporučuji používat kvalitní kuličky o minimální váze 0,28g.Téměř nutný upgrade:

- Když dostanete zbraň, tak je je zapotřebí udělat pár věcí.
- Válec má plný objem, na hlaveň délky 363mm obsahuje příliš mnoho vzduchu, proto doporučuji vyvrtat díru tak, aby vzduchotechnika začala těsnit 45mm od začátku válce. Tím se zmenší rány na přední část mechaboxu a kuličky budou létat s menším rozptylem.
- Doporučuji vyrobit na původní 1,5qmm kabeláž v mechaboxu spínání motoru pomocí mosfetu, pak bude kadence trošku vyšší a především se nebudou již opalovat spoušťové kontakty. Doporučuji vyměnit malý tamiya konektor za Dean T, spojky za dutinkové 2mm a pojistku za vidlicovou.
- Správně vypodložkujte kola a seřiďte přítlaku motoru. Promažte mechabox podle návodu z Rad a doporučení při servisu AEG zbraní (cca uprostřed stránky).
- Pokud uděláte tento základní servis, zbraň se vám odvděčí lepší kadencí, nižší hlučností a vyšší výdrží.Upgrade této zbraně:

- Díly jsou poměrně dobře dimenzované a úsťová rychlost zbraně je velmi nadprůměrná.
- Nevidím důvod proč zvyšovat pružinu, spíše naopak. Koupením slabší pružiny zvýšíte životnost zbraně.
- Základní hop-up je dostačující, každopádně doporučuji ho vyměnit za silikonový. Mě se osvědčila silikonová hop-up gumička od Systemy.
- Základní hlaveň je dostatečná, každopádně doporučuji vyměnit za hlaveň o délce 363mm od firmy KM Head nebo Prometheus (pro zbraň M4A1). Pokud vám přesnost zbraně se základní hlavní vyhovuje, není zapotřebí ji měnit.
- Hlava pístu i když dobře těsní, nemám z ní dobrý pocit, doporučuji vyměnit za kvalitnější (klasický objem vzduchotechniky).
- Neviděl jsem ještě klasickým II. zn-al mechabox, který by časem neprasknul na takto silné pružině. Pouze hliníkový mechabox dlouhodobě vydrží i nejsilnější pružiny, ale stojí kolem 3500Kč.
- Jiná tryska by také mohla zvýšit úsťovou rychlost zbraně.
- Samozřejmě udělat věci z odstavce "Téměř nutný upgrade".


<< 1 2 3 4 5 6 >>

Dne 6.10.2010 napsal recenzi Jeff, člen teamu www.chrudim.asteam.cz/.
zpět