Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně M4A1 RAS od Aimtop

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Upgrade
6. ZávěrMechabox:

- Mechabox je zesílený verze II. Žádné nekompatibilní díly se značkovými prodejci jsem v mechaboxu nenašel.
- Mechabox má 8mm kuličková ložiska, ocelová kola, pružinu cca M130, kovový trn s kuličkovým ložiskem, plastovou protitlakou hlavu pístu s kuličkovým ložiskem, nerezovou hlavu válce s dvojitým těsněním, nerezový leštěný válec, plastovou trysku s těsnícím O-kroužkem a polykarbonátový píst se všemi kovovými zuby.
- Kabeláž s průřezem vodiče 1,5qmm s tvrdou izolací, její průměr je dostatečný, ale chtělo by to přidat mosfet a vyměnit konektory za DeanT, spojky za dutinkové 2mm a pojistku za vidlicovou. Na stávajících konektorech jsou docela veliké ztráty
- Podle síly magnetů motoru, které jsou velmi silné neodymové, bych se ho nebál použít ani na ty nejsilnější pružiny. Zbraň tahá v základu velmi dobře. Se Sanyo 8.4V/2400mAh large baterií je kadence téměr 12bb/s, s Turnigy 7.4V/2200mAh je kadence přes 9bb/s.
- Nepochopitelně je použit plný válec, proto je zapotřebí ho vyměnit za válec s dírou určený pro zbraně typu M4A1 nebo do něj vyvrtat díru tak, aby vzduchotechnika začala těsnit 45mm od začátku válce. Tento plný válec zbytečně více zatěžuje mechabox a zvětšuje rozptyl vystřelených kuliček.
- Vypodložkování kol bylo docela špatné, takže je zapotřebí je lépe vypodložkovat. V mechaboxu není použita téměř zádná vazelína, je zapotřebí řádně promazat mechabox.
- Celkově jsou vnitřnosti v mechaboxu dimenzované na základní pružinu, pouze se bojím o mechabox, jestli za chvíli nepraskne, když je použita takto silná pružina.Celkový pohled na mechabox:

Celkový pohled na mechabox z jedné strany. Kulisa přepínače nemá elektrické rozpojení obvodu při režimu SAVE tak jako spoušťové kontakty, musí vám stačit pouze mechanická pojistka

Celkový pohled na mechabox z druhé strany, v mechaboxu jsou použita 8mm kuličková ložiska, která vydrží i největší zatížení

Zátěžový motor má velmi silné neodymové magnety, tudíž velikou sílu.


Postup pro rozdělání mechaboxu:

uvolněte píst přes západku zpětného chodu. Návod viz. Rady a doporučení při servisu AEG zbraní


Vyšroubujte všechny označené šrouby pomocí křížového šroubováku


- Nyní vám nic nebrání v otevření mechaboxu. Ale musíte postupovat opatrně. Pružina je v mechaboxu trochu stlačená a při neopatrném otevírání vám z něj může vystřelit, proti vystřelení doporučuji do trnu zasunout šroubovák a při otevírání mechaboxu ho držet.
- Při otevírání postupujte takto: mějte mechabox na pevné podložce, držte jednou rukou válec a druhou pomalu vytahujte horní díl mechaboxu, pořád kontrolujte trn pružiny.
- Až bude horní díl mechaboxu tak vysoko, aby jím prošel trn, tak opatrně vytáhněte šroubovák s trnem mimo mechabox. Až toto zdárně uděláte, můžete bez obav obě půlky mechaboxu oddělit.Vnitřní díly mechaboxu:

Celkový pohled. Je velmi dobře promazáno středové kolo a vzduchotechnika, vypodložkování kol nebylo nejlepší

Kola jsou kvalitní ocelová zátěžová

Pružina s progresivním vinutím (hustší částí směrem k trnu)

Se začištěním na obou koncích pro lepší otáčení

Trn pružiny verze II., celokovový s axiálním kuličkovým ložiskem

Polykarbonátový píst s kovovými 16 zuby, s přehledem zvládá i nejsilnější pružiny

Odlehčení pístu na bocích

Plastová protitlaká hlava pístu s osmi otvory s kuličkovým ložiskem s kovovou matkou uvnitř pístu pro hladší otáčení pružiny. Nic moc zpracování, doporučoval bych ji vyměnit za kvalitnější

Plný nerezový válec. Vnitřní povrch válce je velmi hladký, válec je souměrný. Bohužel na hlaveň délky 363mm obsahuje příliš mnoho vzduchu, proto doporučuji vyvrtat díru tak, aby vzduchotechnika začala těsnit 45mm od začátku válce nebo koupit nový

Nerezová hlava válce verze II. s dvojitým těsněním. Kvalitně zpracovaná.

Plastová tryska s jedním těsněním velikosti 21.4mm. Při zkoušení těsnosti vzduchotechnika výborně těsnila.

Ramínko podavače v 2

Pohled na zesílený mechabox bez součástek

Spoušť s nasazenou pružinkou

Detail spoušťových kontaktů

- Při skládání mechaboxu musí být pístové kolo (to co se dotýká pístu) v takové pozici, že horní ozubení na kole (to poloviční) musí být ve spodní části mechaboxu.
- nejdříve si všechno připravte, dejte ruku na válec a druhou rukou zandejte do mechaboxu pružinu s trnem. Ruku na válci nikdy nesundávejte.
- Pomalu k sobě přibližujte obě půlky mechaboxu, rovnejte kola, spoušť a západku zpětného chodu tak, aby zapadli do příslušných děr.
- Mechabox je správně složený, když obě půlky drží u sebe bez jakýchkoliv šroubků a bez sebemenší mezery mezi oběma půlkami.Hlaveň:

Hlaveň s hop-up komorou stačí z horní části zbraně pouze vysunout směrem dozadu

Ve zbrani je klasická plastová jednodílná komora pro m4/m16 zbraně. Štelování přítlaku hop-up gumičky je naprosto stejné jako u ostatních zbraní série Colt, zvyšuje se točením kolečka po směru hodinových ručiček.

Hlaveň má délku 363 mm

Hlaveň je plně kompatibilní se standardem AEG zbraní

Standardní AEG hop-up gumička, dobře hopuje

<< 1 2 3 4 5 6 >>

Dne 6.10.2010 napsal recenzi Jeff, člen teamu www.chrudim.asteam.cz/.
zpět