Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně BI-3981 od firmy P&J (M4A1 CQB)

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Upgrade
6. ZávěrTéměř nutný upgrade:

- Když dostanete zbraň, tak není zdaleka připravena střílet, jako značkové zbraně.
- Doporučuji hned rozebrat a zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku. Odstranit otřepy z výroby, vyzkoušet správné vypodložkování kol, odmastit hop-up.
- Nabíječka je pochybné kvality, doporučuji koupit nabíječku MW6168 pro Ni-Cd a Ni-Mh akupacky, která umí články inteligentně vybíjet, nabíjet a ukončit nabíjení za cenu kolem 380Kč (květen 2009).
- Nabíječku lze koupit v Tipě nebo v GM elektonic. Určitě ji lze sehnat i v mnoha jiných obchodech, tyto jako příklad stačí.
- Použijte redukci z velkého konektoru nebo přepájejte konektor na nabíječce.
- !!!POZOR velký a malý konektor mají přehozené polarity
- Baterie baterie moc dlouho nevydrží. Proto doporučuji koupit značkovou baterii, například Sanyo 8,4V 2400mAh Ni-CD - large CQB nebo GP 8.4V/2000mAh - crane stock, jejich výdrž je minimálně dvojnásobná a zbraň s nimi má vyšší kadenci.
- Se základní kabeláží je kadence trochu menší než u značkových zbraní, kabeláž je opravdu hodně tenká. Doporučuji vyrobit novou kabeláž se spínáním motoru pomocí mosfetu, pak bude kadence stejná jako u značkových zbraní a nebudou se již opalovat spoušťové kontakty (vejde se tam bez úprav maximálně silikonový kabel o průřezu vodiče 1,5mm2).
- Základní hop-up je taky dost mizerný, doporučuji ho hned vyměnit za silikonový. Mě se osvědčila silikonová hop-up gumička od Systemy.
- Základní hlaveň je prý poměrně nepřesná (podle mě je nepřesná jakákoliv základní hlaveň i na značkových zbraních), doporučuji vyměnit za hlaveň o délce 300mm od firmy KM Head nebo Prometheus (pro zbraň MP5, thompson), při namontovaném nástavci vnejší hlavně, doporučuji koupit přesnou hlaveň 363mm od stejných firem (pro zbraň M4A1). Pokud vám přesnost zbraně se základní hlavní vyhovuje, není zapotřebí ji měnit.
- Pokud nakoupíte tento upgrade, zbraň se vám odvděčí skvělou přesností, dobrou kadencí, výbornou výdrží. Určitě bude kvalitnější než kdejaké AEG v základu.Upgrade mechaboxu na pružinu M120 GD:

- Na tuto pružinu pro jistotu vyměňte ložiska za 7mm kluzné.
- Musíte koupit značkovou baterii, například GP 8.4V/2000mAh - crane stock nebo Sanyo 8,4V 2400mAh Ni-CD - large CQB , pro vyšší kadenci 9.6V ekvivalenty těchto baterií (pozor, s nima nepůjde úplně zasunout pažba).
- Je nutné koupit novou kabeláž nebo ji vyrobit se spínáním motoru pomocí mosfetu, stávající kabeláž je příliš tenká pro použití takových pružin a byly by na ní ohromné ztráty.
- Můžete vyměnit trn za kovový s ložiskem od AirsoftPro.
- Můžete koupit novou vzduchotechniku, doporučuji od AirsoftPro.
- Doporučuji také vyměnit mechabox za kvalitnější zesílený.
- A zbytek udělat jako v odstavci "Téměř nutný upgrade".Upgrade mechaboxu na pružinu M130 GD:

- Na tuto pružinu vyměňte ložiska za 7mm kluzné od AirsoftPro.
- Musíte koupit značkovou baterii, například GP 9.6V/2000mAh Crane stock nebo Sanyo 9,6V 2400mAh Ni-CD - large CQB , (pozor, s nima nepůjde úplně zasunout pažba).
- Je nutné koupit novou kabeláž nebo ji vyrobit se spínáním motoru pomocí mosfetu, stávající kabeláž je příliš tenká pro použití takových pružin a byly by na ní ohromné ztráty.
- Musíte vyměnit trn za kovový s ložiskem od AirsoftPro.
- Musíte vyměnit hop-up gumičku za silikonovou.
- Doporučuji také vyměnit mechabox za kvalitnější zesílený.
- Můžete koupit novou vzduchotechniku, doporučuji kovovou od AirsoftPro.
- Můžete vyměnit píst za značkový polykarbonát.
- Doporučuji koupit nová kola.
- A zbytek udělat jako v odstavci "Téměř nutný upgrade".Upgrade mechaboxu na pružinu M140 GD a výš:

- Je nutné vyměnit celý mechabox s motorem se spínáním pomocí mosfetu.
- Koupit přesnou hlaveň a silikonovou hop-up gumičku.
- Koupit značkovou large baterii 8.4V a více.


<< 1 2 3 4 5 6 >>

Recenzi napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět