Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze hop-up komory od firmy SHS

V tomto článku bych chtěl popsat hliníkovou hop-up komoru od firmy SHS, která je určená pro zbraně řady AK47/AK74. Obě komora je vyráběná pomocí velmi přesné CNC technologie.

1. Recenze hop-up komory pro zbraně M4/M16
2. Recenze hop-up komory pro zbraně AK47/AK74Úvod:

- Hop-up komora slouží jako spoj mezi mechaboxem (respektive tryskou), hlavní s hop-up gumičkou a zásobníkem, který dodává kuličky.
- Kvalitní hop-up komora je velmi důležitá pro výkon zbraně, právě na ní se většinou ztrácí vzduch a snižuje se tak zbytečně úsťová rychlost zbraně.
- Proto se nevyplácí na tomto díle při upgradu vaší zbraně šetřit, s nekvalitní hop-up komorou můžete ztratit na výkonu až desítky metrů za sekundu z potencionální úsťové rychlosti zbraně.
- Instaloval jsem dvě tyto komory do zbraní RK-03 (AKS-74) od firmy Kalash a CM.028 (AK47) od firmy Cyma. U obou zbraní s vynikajícími výsledky.Foto hop-up komory:

Takto vám komora přijde zabalená. Součástí je pouze šroubek na přichycení táhla regulace hop-upu, žádné další díly nejsou součástí komory.
Hliníková komora dělaná na CNC stroji, precizně a přesně vyrobeno bez otřepů či jiných nedokonalostí. S odolnou eloxovanou povrchovou úpravou.


Problémy při instalaci a výkon ve zbraních:

- U RK-03 od Kalashe jsem musel použít univerzální trysku délky 21mm Airsoftpro. U CM.028 od Cymy šla i původní délka trysky.

CM.028 (AK47) od firmy Cyma
- Zbraň má instalovány následující upgrade díly: set vzduchotechniky Hurricane s pružinou M120, kovový trn s ložiskem Airsoftpro, hop-up gumička a hlaveň zůstaly původní.
- S původní komorou byla úsťová rychlost 135m/s.
- S touto komorou od SHS jsem naměřil úsťovou rychlost 147m/s.

RK-03 (AKS-74) od firmy Kalash
- Zbraň má instalovány následující upgrade díly: set vzduchotechniky Hurricane s pružinou M120, univerzální tryska délky 21mm Airsoftpro, kovový trn s ložiskem Airsoftpro, hop-up gumička a hlaveň zůstaly původní.
- S touto komorou od SHS jsem naměřil úsťovou rychlost 155m/s.Závěr:

- Komoru jsem nainstaloval naprosto bez problémů, sedla si do obu zbraní hned napoprvé. Úsťové rychlosti obou zbraní jsou více než vynikající.
- Tato hop-up komora patří k naproste špičce, alternativou je hliníková komora od firmy Prowin, která má ale v některých zbraních velké problémy s podáváním a takových výsledků jsem s ní ještě nedosáhl, takže recenzovaná komora je velmi zajímavá alternativa.
- Chtěl bych upozornit, že úsťová rychlost se může u jiných zbraní výrazně lišit, i když se použijí totožné díly.
- Komoru můžete v ČR zakoupit v airsoftovém obchodě AirsoftPRO za cenu 600 Kč (leden 2010).


<< 1 2

Dne 26.1.2010 napsal recenzi Jeff, člen teamu www.chrudim.asteam.cz.
zpět