Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně RK-01 od firmy P&J (AKS-74U)

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Upgrade
6. ZávěrZávěr:

- Tato zbraň od firmy P&J mě mile překvapila, jednoznačně patří k tomu lepšímu, co můžeme od čínských výrobců v ČR koupit. Oproti tovární verzi P&J vyměnilo zásadní věci pro životnost zbraně: plastová ložiska za kovová kuličková, trn s podložkou za trn s axiálním kuličkovým ložiskem a podložky na hlavě pístu vyměnilo také za axiální kuličkové ložisko. A to vše za minimální navýšení ceny. Recenzi na tovární zbraň RK-03 od firmy Kalash naleznete ZDE.
- I když není zbraň dokonalá, za 3600kč dostanete opravdu bytelnou zbraň, která po vnější stránce dokáže konkurovat takovým značkám jako je CA nebo VFC, které seženete o více jak 10000kč dráž.
- Vnitřní díly jsou poměrně solidně zpracované a věřím, že neupravená zbraň dokáže sloužit stejně dobře a dlouho jako její dražší kolegyně.
- Doporučuji tuto zbraň i lidem, kteří si ji chtějí nějakým způsobem vylepšit. Ať do toho budete chtít dát sebelepší pružinu, pořád vás bude stát méně než koupě zbraně od CA nebo VFC.
- Kalash také vyrábí RK-02 (AKS-74 s černým plastovým předpažbím a černým zásobníkem), RK-03 (AKS-74 se dřevěným předpažbím), RK-05 (AKS-74 s černým plastovým předpažbím, černým zásobníkem a pevnou sklápěcí pažbou) a RK-06 (AKS-74 s dřevěným předpažbím a hnědým zásobníkem a dřevěnou pažbou) všechny zbraně v úpravě firmou P&J. Vnitřní díly mají stejné jako RK-01, liší se pouze jiným předpažbím či pažbou.
- Zbraně lze v České Republice sehnat na AirsoftMoravě nebo na EagleGuns.
- Některé fotky z rozborky zbraně nebo mechaboxu jsem použil z recenze zbraně RK-03 od firmy Kalash, proto se neděste, že jdou někdy vidět plastová ložiska, či plný válec, fotky jsou pouze ilustrativní. Všechny fotky vnějšku zbraně a vnitřních dílů jsou RK-01 od firmy P&J.Další zbraně od firmy Kalash:


RK-02 (AKS-74)
RK-03 (AKS-74 ve dřevě)

RK-05 (AK-74MN)

RK-06 (AK-74N)

<< 1 2 3 4 5 6

Recenzi napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět