Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně RK-01 od firmy P&J (AKS-74U)

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Upgrade
6. ZávěrTéměř nutný upgrade:

- Když dostanete zbraň, tak není zdaleka připravena střílet jako značkové zbraně.
- Doporučuji ji hned rozebrat a zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku. Odstranit otřepy z výroby, vyzkoušet správné vypodložkování kol, odmastit hop-up. V této zbrani jsem našel v mechaboxu takovéto cizí těleso z kovu, mohlo napáchat hodně škod.
- Nabíječka je pochybné kvality, doporučuji koupit nabíječku MW6168 pro Ni-Cd a Ni-Mh akupacky, která umí články inteligentně vybíjet, nabíjet a ukončit nabíjení za cenu kolem 380Kč (květen 2009).
- Nabíječku lze koupit v Tipě nebo v GM elektonic. Určitě ji lze sehnat i v mnoha jiných obchodech, tyto jako příklad stačí.
- Použijte redukci z velkého konektoru nebo přepájejte konektor na nabíječce.
- !!!POZOR velký a malý konektor mají přehozené polarity
- Baterie dodávaná ke zbrani vydrží asi 2 zásobníky (cca 1000kulí). Proto doporučuji koupit značkovou baterii, nejlépe GP 8.4V/2000mAh - Aks/MP5K, její výdrž je minimálně dvojnásobná a zbraň s ní má vyšší kadenci.
- Se základní kabeláží je kadence trochu menší než u značkových zbraní, kabeláž je opravdu hodně tenká a spoušťové kontakty se dost opalují. Doporučuji vyrobit novou kabeláž se spínáním motoru pomocí mosfetu, pak bude kadence stejná jako u značkových zbraní a nebudou se již opalovat spoušťové kontakty (vejde se tam bez úprav maximálně silikonový kabel o průřezu vodiče 1mm2).
- Základní hop-up je taky dost mizerný, doporučuji ho hned vyměnit za silikonový. Tady moc nemůžu doporučit, každý technik doporučuje nějakou jinou firmu, mě se osvědčila silikonová hop-up gumička od Systemy, tak ji doporučuji i vám.
- Základní hlaveň je poměrně nepřesná (podle mě je nepřesná jakákoliv základní hlaveň i na značkových zbraních), doporučuji vyměnit za hlaveň o délce 247mm od firmy KM Head nebo Prometheus (pro zbraň P90). Pokud vám stávající rozptyl kuliček stačí, tak samozrějmě není nutné hlaveň měnit.
- Pokud nakoupíte tento upgrade, zbraň se vám odvděčí skvělou přesností, dobrou kadencí, výbornou výdrží. Určitě bude kvalitnější než kdejaké AEG v základu.Upgrade mechaboxu na pružinu M120 GD:

- Na tuto pružinu pro jistotu vyměňte ložiska za 7mm kluzné.
- Musíte koupit značkovou baterii GP 8.4V/2000mAh - Aks/MP5K, pro vyšší kadenci GP 9.6V/1300mAh - Aks/MP5K (9.6V varianty předchozích baterií se do zbraně nevejdou).
- Je nutné koupit novou kabeláž nebo ji vyrobit se spínáním motoru pomocí mosfetu, stávající kabeláž je příliš tenká pro použití takových pružin a byly by na ní ohromné ztráty.
- Můžete vyměnit trn za kovový s ložiskem od AirsoftPro.
- Můžete koupit novou vzduchotechniku, doporučuji od AirsoftPro.
- A zbytek udělat jako v odstavci "Téměř nutný upgrade".Upgrade mechaboxu na pružinu M130 GD:

- Na tuto pružinu vyměňte ložiska za 7mm kluzné.
- Musíte koupit značkovou baterii, například GP 9.6V/1300mAh - Aks/MP5K, ale spíše doporučuji vyvést kabeláž ven do kapsičky na pažbu pro 9.6V large baterii, tato GP 9.6V/1300mAh by moc výstřelů nevydržela. Je tu možnost koupit ještě GP 8.4V/2000mAh - Aks/MP5K a k tomu dokoupit krátký motor Guarder Infinity, který natáhne tuto pružinu s daleko vyšší kadencí než základní motor.
- Je nutné koupit novou kabeláž nebo ji vyrobit se spínáním motoru pomocí mosfetu, stávající kabeláž je příliš tenká pro použití takových pružin a byly by na ní ohromné ztráty.
- Musíte vyměnit trn za kovový s ložiskem od AirsoftPro.
- Musíte vyměnit hop-up gumičku za silikonovou.
- Můžete koupit novou vzduchotechniku, doporučuji od AirsoftPro.
- Můžete vyměnit píst za značkový polykarbonát.
- Doporučuji koupit nová kola.
- A zbytek udělat jako v odstavci "Téměř nutný upgrade".Upgrade mechaboxu na pružinu M140 GD a výš:

- Je nutné vyměnit všechny díly v mechaboxu s motorem se spínáním pomocí mosfetu.
- Koupit přesnou hlaveň a silikonovou hop-up gumičku.
- Koupit značkovou externí large baterii 8.4V a více.


<< 1 2 3 4 5 6 >>

Recenzi napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět