Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze zbraně G5.k od firmy Galaxy (MP5K)

1. Úvod
2. Zpracování
3. Rozborka zbraně
4. Mechabox
5. Zbraň v akci
6. Upgrade
7. ZávěrTéměř nutný upgrade:

- Když dostanete zbraň, tak není zdaleka připravena střílet, jako značkové zbraně.
- Doporučuji hned rozebrat a zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku. Odstranit otřepy z výroby, správně vypodložkovat kola, odmastit hop-up.
- Nabíječka dodávaná spolu se zbraní je pochybné kvality, doporučuji koupit nabíječku MW6168 pro Ni-Cd a Ni-Mh akupacky, která umí články inteligentně vybíjet, nabíjet a ukončit nabíjení za cenu kolem 380Kč (květen 2009).
- Nabíječku lze koupit v Tipě nebo v GM elektonic. Určitě ji lze sehnat i v mnoha jiných obchodech, tyto jako příklad stačí.
- Použijte redukci z velkého konektoru nebo přepájejte konektor na nabíječce.
- !!!POZOR velký a malý konektor mají přehozené polarity
- Baterie dodávaná ke zbrani je naprosto nevyhovující, nevydrží ani pár desítek výstřelů s velmi mizernou kadencí. Proto musíte ihned koupit značkovou baterii, například Sanyo 8,4V/600mAh Marui AK nebo GP 8.4V/1300mAh - Aks/MP5K, s nimi již zbraň funguje s velmi dobrou kadencí.
- Základní kabeláž je poměrně tenká, udělal jsem novou kabeláž s 1,5mm2 silikonovýma kabelama a mosfetem, ale rozdíl v kadenci jsem nezaznamenal. Pokud nebudete chtít mít ve zbrani silnější pružinu, tak výměna kabeláže není zapotřebí.Upgrade mechaboxu pro lepší výkon a výdrž:

- Doporučuji koupit mosaznou trysku s těsněním od firmy AirsoftPro, na základní jsou opravdu veliké úniky. Kompletní vzduchotechnika taky není na škodu, ale je to podle mě zbytečný luxus na takovouto zbraň.
- Doporučuji vyměnit základní hop-up za silikonový. Osvědčila se mi silikonová hop-up gumička od Systemy, tak ji doporučuji i vám.
- Aby se předešlo problémům se spoušťovými kontakty, tak doporučuji novou kabeláž s 1,5mm2 silikonovýma kabelama a spínáním motoru pomocí mosfetu.
- A zbytek udělat jako v odstavci "Téměř nutný upgrade".Upgrade mechaboxu na vyšší pružinu:

- Vzhledem k místu pro baterii a primárním využití zbraně na CQB doporučuji maximální pružinu M110, ale teoreticky může mechabox se správnými vnitřnostmi a baterií fungovat i s M170 pružinou.Vzhledové úpravy:

Při koupi zbraně jsem koupil nízkou montáž na MP5 s kolimátorem OKO 1x25
Lépe se s kolimátorem míří v budovách
MP5K přípevněná na taktické vestě

<< 1 2 3 4 5 6 7 >>

Recenzi napsal Jeff, člen teamu www.chrudim.cz/airsoft.
zpět