Kliknutím se vrátíte na úvod webuRecenze vz.95 výstroje od firmy As-tex

V této recenzi vám kapku nastíním šitou výstroj ve vzoru 95 od firmy As-tex, kterou lze také koupit ve firmě AirsoftPRO. Taktické vesty od této firmy vlastní náš team už řadu let, nicméně v našem střihu se již nevyrábí, tak vám ukážu aktuální produkty As-texu.Molle vesta M1

Taktická vesta M1 je vyrobena z vysoce pevného polyesterového plátna opatřeného nepromokavým nátěrem. V základu vesty jsou 2 vrstvy tohoto plátna 1 vrstva polstru a jako podšívka je zde použita měkká a prodyšná 3d síťovaná vrstva. Vesta je pošita univerzální vazbou (molle) přičemž při šití popruhu je dbáno aby byl popruh přešit několika vrstvami švů. Použité nitě jsou ze 100 % polyesteru, a proto časem nestárnou a neztrácejí svojí pevnost jako často používané nitě s příměsí bavlny. V kritických místech jako je uchycení popruhu, kapes atd. jsou stehy posíleny aby byla vždy zajištěna požadovaná pevnost spojů. Vesta je samozřejmě plně nastavitelná na velikost uživatele. Na výšku se vesta nastaví pomocí posuvných ramenic, jejichž poloha je fixována suchým zipem a dvojicí popruhu se sponami, na šířku lze nastavit v zadní části trojicí popruhů opatřenými sponami a na přední části dvojici popruhu opatřenými sponami, které slouží k samotnému zapnutí vesty. Na zadní části je vesta navíc opatřena madlem pro nošení nebo pověšení, přípravou pro připevnění malého batůžku a přípravou pro připevnění náprdeláku. Samozřejmě u tohoto modelu vesty nechybí na spodní části oka na podvěšení opasku s další výstrojí.

Foto vesty M1 bez kapes od prodejce

Celkový pohled

Kapsa na drobnosti - kapsa se uzavírá pomocí zipu na její vrchní části, který zaručí dokonalé uzavření kapsy, aby se neztratila ani ta nejtitěrnější drobnost z vaší výstroje. Rozměry kapsy jsou 11x7x5 cm


Kapsa na cigarety - malá kapsička o rozměrech 11x10 cm. Určena pro uložení např. cigaretové krabičky, kompasu a jiných drobných předmětů.

Malá kapsa - má rozměry 15x8x6 cm, pro představu se do ní pohodlně vejde 3dcl sklenička. Zapínání kapsy je pomocí 3zubé spony.
Zásobníková sumka G36 - určena pro 2 ks zásobníků, pro rychlé otevření je na víko použit suchý zip.
Zásobníková sumka MP5 - určena pro 2 ks zásobníků, pro rychlé otevření je na víko použit suchý zip.

Velká kapsa- má rozměry 15x15x8 cm což vám dá objem téměř 2 litry. Kapsa se zapíná pomocí 3zubé spony.

Nosné přepravní poutko na zádech

Detaily univerzální vazby (molle)


Pouzdro na MP5K (molle)

Pouzdro na MP5K je vyrobeno speciálně pro zkrácenou verzi MP5, umožňuje nošení na vestě M1 a jakékoli jiné kde je užito univerzální vazby (molle), lze také použít v kombinaci se stehenním nosičem. Zbraň je v pouzdře opásána chlopní a dvěma popruhy vybavenými suchými zipy, zbraň je proto možné z pouzdra rychle a snadno vytáhnout nebo jej do něj naopak uschovat.

Pouzdro na MP5K (foto od prodejce)
Stehenní nosič pro molle
Pouzdro na MP5K v kombinaci se stehenním molle nosičem

Pouzdro na MP5K na taktické vestě M1


Přepravní pouzdro na zbraň

Přepravní pouzdro na zbraň je z nepromokavého materiálu a proto je v něm zbraň skryta před deštěm. Má praktický délkově nastavitelný popruh pro nošení přes rameno a celá zbraň je v pouzdru přepásána 4mi popruhy. Pouzdro lze složit a vejde se tak do kapsy, což je obrovská výhoda oproti jiným velikým a neskladným pouzdrům.


Celkový pohled

Vložení zbraně a stáhnutí


Pouzdra/sumky/kapsy


Malá kapsa - má rozměry 15x8x6 cm, pro představu se do ní pohodlně vejde 3dcl sklenička. Zapínání kapsy je pomocí 3zubé spony. Uchycení kapsy na vestu je pomocí univerzální vazby (molle)

Zásobníková sumka AK je určena pro 2 ks zásobníků, pro rychlé otevření je na víko použit suchý zip. Uchycení kapsy na vestu je pomocí univerzální vazby (molle)

Zásobníková sumka AK na stehenním nosiči molle.

Pouzdro na láhev je vyrobeno pro klasickou plastovou US láhev. Pouzdro je tvořeno ze dvou vrstev polyesterového plátna, mezi nimiž je 3mm silná pěnová izolace, díky které má pouzdro částečnou termoizolační vlastnost. Zapínání pouzdra je řešeno 2ma druky a ze zadní strany je vybaveno univerzální vazbou molle pro uchycení na vestu vybavenou touto vazbou (vesta M1).


Závěr:

Závěrem bych chtěl říct, že vesty od firmy As-tex používáme v našem teamu řadu let a stále jsou jako nové, nikde se nic nepáře či netrhá.
Nesporná výhoda je v tom, že si vestu můžete poskládat podle svých preferencí, případně speciální požadavky je výrobce schopen ušít na míru.
Tyto a další produkty naleznete na stránkách výrobce www.as-tex.cz nebo u obchodního partnera www.airsoftpro.cz.


Recenzi napsal v březnu 2011 Daven, člen teamu www.chrudim.asteam.cz.
zpět